J.W. Miller / Bourns CAY16-100J4
Manufacturer :
J.W. Miller / Bourns
Mfr. Part # :
CAY16-100J4
Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CAY16-100J4 PDF
Price is not available, please RFQ
CAY16-100J4 Tech Specifications
  • Series:CAY16
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Obsolete
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):10
  • Tolerance:±5%
  • Number of Resistors:4
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
  • Supplier Device Package:1206
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)