J.W. Miller / Bourns 4608X-102-121
Mfr. Part # :
4608X-102-121
Description
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 8SIP
DataSheet
4608X-102-121 PDF
Price is not available, please RFQ
4608X-102-121 Tech Specifications
  • Series:4600X
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):120
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:4
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:300mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:8-SIP
  • Size / Dimension:0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)