TT Electronics / BI Technologies 664A1002ALF
Manufacturer :
TT Electronics / BI Technologies
Mfr. Part # :
664A1002ALF
Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SOIC
Catalog
Arrays/Networks Resistors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
664A1002ALF PDF
Price is not available, please RFQ
664A1002ALF Tech Specifications
  • Series:664
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):10k
  • Tolerance:±0.1%
  • Number of Resistors:4
  • Resistor Matching Ratio:±0.05%
  • Resistor-Ratio-Drift:±5ppm/°C
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:100mW
  • Temperature Coefficient:±25ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package:8-SOIC
  • Size / Dimension:0.193" L x 0.154" W (4.89mm x 3.90mm)
  • Height - Seated (Max):0.069" (1.75mm)