J.W. Miller / Bourns CAY16-100J4LF
Mfr. Part # :
CAY16-100J4LF
Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206
Catalog
Arrays/Networks Resistors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
CAY16-100J4LF PDF
Price is not available, please RFQ
CAY16-100J4LF Tech Specifications
  • Series:CAY16
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):10
  • Tolerance:±5%
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:1206
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)