Stackpole Electronics, Inc. RAVF164DFT360R
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
RAVF164DFT360R
Description
RES ARRAY 4 RES 360 OHM 1206
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
RAVF164DFT360R PDF
Price is not available, please RFQ
RAVF164DFT360R Tech Specifications
  • Series:RAVF
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):360
  • Tolerance:±1%
  • Number of Resistors:4
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Applications:Automotive AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)