Yageo TC124-FR-077K5L
Manufacturer :
Yageo
Mfr. Part # :
TC124-FR-077K5L
Description
RES ARRAY 4 RES 7.5K OHM 0804
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
TC124-FR-077K5L PDF
Price is not available, please RFQ
TC124-FR-077K5L Tech Specifications
  • Series:TC124
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):7.5k
  • Tolerance:±1%
  • Number of Resistors:4
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:DDRAM, SDRAM
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0804, Concave, Long Side Terminals
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)