J.W. Miller / Bourns 4610X-101-273LF
Manufacturer :
J.W. Miller / Bourns
Mfr. Part # :
4610X-101-273LF
Description
RES ARRAY 9 RES 27K OHM 10SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
4610X-101-273LF PDF
Price is not available, please RFQ
4610X-101-273LF Tech Specifications
  • Series:4600X
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):27k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:9
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:10
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:10-SIP
  • Supplier Device Package:10-SIP
  • Size / Dimension:0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)