Vishay / Dale MDP140347R0GE04
Mfr. Part # :
MDP140347R0GE04
Description
RES ARRAY 7 RES 47 OHM 14DIP
DataSheet
MDP140347R0GE04 PDF
Price is not available, please RFQ
MDP140347R0GE04 Tech Specifications
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):47
  • Tolerance:±2%
  • Number of Pins:14
  • Power Per Element:250mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:14-DIP (0.300", 7.62mm)
  • Supplier Device Package:14-DIP
  • Size / Dimension:0.750" L x 0.250" W (19.05mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):0.155" (3.94mm)