Vishay / Dale MSP08A0122K0FEJ
Mfr. Part # :
MSP08A0122K0FEJ
Description
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 8SIP
DataSheet
MSP08A0122K0FEJ PDF
Price is not available, please RFQ
MSP08A0122K0FEJ Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):22k
  • Tolerance:±1%
  • Number of Resistors:7
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:8-SIP
  • Size / Dimension:0.790" L x 0.090" W (20.07mm x 2.29mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)