Vishay / Dale CSC10A0110K0GEK
Mfr. Part # :
CSC10A0110K0GEK
Description
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP
DataSheet
CSC10A0110K0GEK PDF
Price is not available, please RFQ
CSC10A0110K0GEK Tech Specifications
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):10k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:9
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:10
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:10-SIP
  • Size / Dimension:0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)