Vishay / Dale MSP06C03100KFEJ
Mfr. Part # :
MSP06C03100KFEJ
Description
RES ARRAY 3 RES 100K OHM 6SIP
DataSheet
MSP06C03100KFEJ PDF
Price is not available, please RFQ
MSP06C03100KFEJ Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):100k
  • Tolerance:±1%
  • Number of Resistors:3
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:6
  • Power Per Element:400mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:6-SIP
  • Size / Dimension:0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)