Vishay / Dale MSP06A0110K0GEJ
Manufacturer :
Vishay / Dale
Mfr. Part # :
MSP06A0110K0GEJ
Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
MSP06A0110K0GEJ PDF
Price is not available, please RFQ
MSP06A0110K0GEJ Tech Specifications
  • Series:MSP
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):10k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:5
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:6
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:6-SIP
  • Supplier Device Package:6-SIP
  • Size / Dimension:0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)