Vishay / Dale CSC04A016K80GPA
Mfr. Part # :
CSC04A016K80GPA
Description
RES ARRAY 3 RES 6.8K OHM 4SIP
DataSheet
CSC04A016K80GPA PDF
Price is not available, please RFQ
CSC04A016K80GPA Tech Specifications
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):6.8k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:3
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:4
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:4-SIP
  • Size / Dimension:0.390" L x 0.098" W (9.91mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)