Vishay / Dale CSC06A013K90GPA
Mfr. Part # :
CSC06A013K90GPA
Description
RES ARRAY 5 RES 3.9K OHM 6SIP
DataSheet
CSC06A013K90GPA PDF
Price is not available, please RFQ
CSC06A013K90GPA Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):3.9k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:5
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:6
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:6-SIP
  • Size / Dimension:0.590" L x 0.098" W (14.99mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)