Vishay / Dale MSP10A0147K0FEJ
Mfr. Part # :
MSP10A0147K0FEJ
Description
RES ARRAY 9 RES 47K OHM 10SIP
DataSheet
MSP10A0147K0FEJ PDF
Price is not available, please RFQ
MSP10A0147K0FEJ Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):47k
  • Tolerance:±1%
  • Number of Resistors:9
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:10
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:10-SIP
  • Size / Dimension:0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)