Vishay / Dale MSP09A011K00GEJ
Manufacturer :
Vishay / Dale
Mfr. Part # :
MSP09A011K00GEJ
Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
MSP09A011K00GEJ PDF
Price is not available, please RFQ
MSP09A011K00GEJ Tech Specifications
  • Series:MSP
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):1k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:8
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:9
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:9-SIP
  • Supplier Device Package:9-SIP
  • Size / Dimension:0.890" L x 0.090" W (22.61mm x 2.29mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)