Vishay / Dale CSC05A01680RGPA
Mfr. Part # :
CSC05A01680RGPA
Description
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 5SIP
DataSheet
CSC05A01680RGPA PDF
Price is not available, please RFQ
CSC05A01680RGPA Tech Specifications
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):680
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:4
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:5
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:5-SIP
  • Size / Dimension:0.490" L x 0.098" W (12.45mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)