Vishay / Dale SOMC14015K10GEA
Mfr. Part # :
SOMC14015K10GEA
Description
RES ARRAY 13 RES 5.1K OHM 14SOIC
DataSheet
SOMC14015K10GEA PDF
Price is not available, please RFQ
SOMC14015K10GEA Tech Specifications
  • Series:SOMC
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):5.1k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:13
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:14
  • Power Per Element:80mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
  • Height - Seated (Max):0.090" (2.29mm)