Vishay / Dale M8340107K1002GCD03
Mfr. Part # :
M8340107K1002GCD03
Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP
DataSheet
M8340107K1002GCD03 PDF
Price is not available, please RFQ
M8340107K1002GCD03 Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-83401/07, RZ070
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):10k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:5
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:6
  • Power Per Element:120mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:Military
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:6-SIP
  • Supplier Device Package:6-SIP
  • Size / Dimension:0.583" L x 0.098" W (14.81mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)