Vishay / Dale CRASN100KF1K00TA
Mfr. Part # :
CRASN100KF1K00TA
Description
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0606
DataSheet
CRASN100KF1K00TA PDF
Price is not available, please RFQ
CRASN100KF1K00TA Tech Specifications
  • Series:CRAS0606
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):1k, 100k
  • Tolerance:±1%
  • Number of Resistors:2
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:4
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Applications:Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0606, Convex
  • Supplier Device Package:0606
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)