Vishay / Dale M8340109K1001GCD03
Mfr. Part # :
M8340109K1001GCD03
Description
RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SIP
DataSheet
M8340109K1001GCD03 PDF
Price is not available, please RFQ
M8340109K1001GCD03 Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-83401/09, RZ090
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):1k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:9
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:10
  • Power Per Element:120mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:Military
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:10-SIP
  • Supplier Device Package:10-SIP
  • Size / Dimension:0.983" L x 0.098" W (24.97mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)