Vishay / Dale CSC08A0115K0GPA
Manufacturer :
Vishay / Dale
Mfr. Part # :
CSC08A0115K0GPA
Description
RES ARRAY 7 RES 15K OHM 8SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CSC08A0115K0GPA PDF
Price is not available, please RFQ
CSC08A0115K0GPA Tech Specifications
  • Series:CSC
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):15k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:7
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:8-SIP
  • Supplier Device Package:8-SIP
  • Size / Dimension:0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)