Vishay / Dale MDP1603510RJE04
Mfr. Part # :
MDP1603510RJE04
Description
RES ARRAY 8 RES 510 OHM 16DIP
DataSheet
MDP1603510RJE04 PDF
Price is not available, please RFQ
MDP1603510RJE04 Tech Specifications
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):510
  • Tolerance:±5%
  • Number of Pins:16
  • Power Per Element:250mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:16-DIP (0.300", 7.62mm)
  • Supplier Device Package:16-DIP
  • Size / Dimension:0.850" L x 0.250" W (21.59mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):0.155" (3.94mm)