Vishay / Dale CRA04P08310R0JTD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Mfr. Part # :
CRA04P08310R0JTD
Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 0804
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CRA04P08310R0JTD PDF
Price is not available, please RFQ
CRA04P08310R0JTD Tech Specifications
  • Series:CRA04
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):10
  • Tolerance:±5%
  • Number of Resistors:4
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0804, Concave, Long Side Terminals
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)