Vishay / Dale MSP08C031K50GEJ
Mfr. Part # :
MSP08C031K50GEJ
Description
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 8SIP
DataSheet
MSP08C031K50GEJ PDF
Price is not available, please RFQ
MSP08C031K50GEJ Tech Specifications
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):1.5k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:4
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:400mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:8-SIP
  • Size / Dimension:0.790" L x 0.090" W (20.07mm x 2.29mm)
  • Height - Seated (Max):0.350" (8.89mm)