Vishay / Dale CRA06S04343R0JTA
Mfr. Part # :
CRA06S04343R0JTA
Description
RES ARRAY 2 RES 43 OHM 0606
DataSheet
CRA06S04343R0JTA PDF
Price is not available, please RFQ
CRA06S04343R0JTA Tech Specifications
  • Series:CRA06
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Obsolete
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):43
  • Tolerance:±5%
  • Number of Resistors:2
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:4
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0606, Convex
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)