Vishay / Dale CSC12B03100KGPA
Manufacturer :
Vishay / Dale
Mfr. Part # :
CSC12B03100KGPA
Description
RES ARRAY 6 RES 100K OHM 12SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CSC12B03100KGPA PDF
Price is not available, please RFQ
CSC12B03100KGPA Tech Specifications
  • Series:CSC
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):100k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:6
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:12
  • Power Per Element:400mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:12-SIP
  • Supplier Device Package:12-SIP
  • Size / Dimension:1.190" L x 0.098" W (30.23mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)