Vishay / Dale CRA04S08339R0JTD
Mfr. Part # :
CRA04S08339R0JTD
Description
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 0804
DataSheet
CRA04S08339R0JTD PDF
Price is not available, please RFQ
CRA04S08339R0JTD Tech Specifications
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):39
  • Tolerance:±5%
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)