Vishay / Dale CSC04A01100KFPA
Manufacturer :
Vishay / Dale
Mfr. Part # :
CSC04A01100KFPA
Description
RES ARRAY 3 RES 100K OHM 4SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CSC04A01100KFPA PDF
Price is not available, please RFQ
CSC04A01100KFPA Tech Specifications
  • Series:CSC
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):100k
  • Tolerance:±1%
  • Number of Resistors:3
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:4
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:4-SIP
  • Supplier Device Package:4-SIP
  • Size / Dimension:0.390" L x 0.098" W (9.91mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)