Vishay / Dale CRA12E08368R0JTR
Mfr. Part # :
CRA12E08368R0JTR
Description
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 2012
DataSheet
CRA12E08368R0JTR PDF
Price is not available, please RFQ
CRA12E08368R0JTR Tech Specifications
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):68
  • Tolerance:±5%
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:125mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)