Vishay / Dale CSC11B014K70GPA
Mfr. Part # :
CSC11B014K70GPA
Description
RES ARRAY 10 RES 4.7K OHM 11SIP
DataSheet
CSC11B014K70GPA PDF
Price is not available, please RFQ
CSC11B014K70GPA Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):4.7k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:10
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:11
  • Power Per Element:250mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:11-SIP
  • Supplier Device Package:11-SIP
  • Size / Dimension:1.090" L x 0.098" W (27.69mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)