Yageo YC324-FK-0730KL
Manufacturer :
Yageo
Mfr. Part # :
YC324-FK-0730KL
Description
RES ARRAY 4 RES 30K OHM 2012
Catalog
Arrays/Networks Resistors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
YC324-FK-0730KL PDF
Price is not available, please RFQ
YC324-FK-0730KL Tech Specifications
  • Series:YC324
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):30k
  • Tolerance:±1%
  • Number of Resistors:4
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:125mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Applications:DDRAM, SDRAM
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2012, Convex, Long Side Terminals
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)