Vishay / Dale SOMC1603270KGEA
Mfr. Part # :
SOMC1603270KGEA
Description
RES ARRAY 8 RES 270K OHM 16SOIC
DataSheet
SOMC1603270KGEA PDF
Price is not available, please RFQ
SOMC1603270KGEA Tech Specifications
  • Series:SOMC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):270k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Pins:16
  • Power Per Element:160mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
  • Height - Seated (Max):0.090" (2.29mm)