J.W. Miller / Bourns CAY16-331J8LF
Manufacturer :
J.W. Miller / Bourns
Mfr. Part # :
CAY16-331J8LF
Description
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 1506
Catalog
Arrays/Networks Resistors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
CAY16-331J8LF PDF
Price is not available, please RFQ
CAY16-331J8LF Tech Specifications
  • Series:CAY16
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):330
  • Tolerance:±5%
  • Number of Resistors:8
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:16
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1506, Convex, Long Side Terminals
  • Supplier Device Package:1506
  • Size / Dimension:0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)