Vishay / Dale CSC08A01270RGPA
Mfr. Part # :
CSC08A01270RGPA
Description
RES ARRAY 7 RES 270 OHM 8SIP
DataSheet
CSC08A01270RGPA PDF
Price is not available, please RFQ
CSC08A01270RGPA Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):270
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:7
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:8-SIP
  • Size / Dimension:0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)