Vishay / Dale M8340108K1002GCD03
Manufacturer :
Vishay / Dale
Mfr. Part # :
M8340108K1002GCD03
Description
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
M8340108K1002GCD03 PDF
Price is not available, please RFQ
M8340108K1002GCD03 Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-83401/08, RZ080
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):10k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:7
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:120mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:Military
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:8-SIP
  • Supplier Device Package:8-SIP
  • Size / Dimension:0.783" L x 0.098" W (19.89mm x 2.49mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)