Carlo Gavazzi RKD2A60D50P
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RKD2A60D50P
Description
SSR RELAY SPST-NO 50A 42-660V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RKD2A60D50P PDF
Price is not available, please RFQ
RKD2A60D50P Tech Specifications
  • Series:RK
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A) x 2
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 660.0 V
  • Load Current:50 A