Wickmann / Littelfuse CPC1009N
Mfr. Part # :
CPC1009N
Description
SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-100V
DataSheet
CPC1009N PDF
Price is not available, please RFQ
CPC1009N Tech Specifications
  • Series:CPC, OptoMOS®
  • Package:Tube
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, DC
  • Voltage - Input:1.2VDC
  • Voltage - Load:0 V ~ 100.0 V
  • Load Current:150 mA
  • On-State Resistance (Max):8 Ohms
  • Termination Style:Gull Wing
  • Package / Case:4-SOP (0.150", 3.81mm)