Carlo Gavazzi RP1D060D4
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RP1D060D4
Description
SSR RELAY SPST-NO 4A 1-60V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RP1D060D4 PDF
Price is not available, please RFQ
RP1D060D4 Tech Specifications
  • Series:RP1D
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Through Hole
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:DC
  • Voltage - Input:4.25 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:1 V ~ 60.0 V
  • Load Current:4 A