Carlo Gavazzi RM1B23D25
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RM1B23D25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 42-265V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RM1B23D25 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1B23D25 Tech Specifications
  • Series:RM
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:3 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 265.0 V
  • Load Current:25 A