Carlo Gavazzi RF1A23D25
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RF1A23D25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-280V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RF1A23D25 PDF
Price is not available, please RFQ
RF1A23D25 Tech Specifications
  • Series:RF1A
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:18 ~ 28.8VDC
  • Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
  • Load Current:25 A
  • On-State Resistance (Max):-
  • Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"