Carlo Gavazzi RGS1A60D30KGU
Mfr. Part # :
RGS1A60D30KGU
Description
SSR RELAY SPST-NO 30A 42-600V
DataSheet
RGS1A60D30KGU PDF
Price is not available, please RFQ
RGS1A60D30KGU Tech Specifications
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 600.0 V
  • Load Current:30 A