Carlo Gavazzi RM1E23V50
Mfr. Part # :
RM1E23V50
Description
SSR RELAY SPST-NO 50A 90-265V
DataSheet
RM1E23V50 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1E23V50 Tech Specifications
  • Series:RM1E
  • Package:Bulk
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, Proportional Control
  • Voltage - Input:0 ~ 10VDC
  • Voltage - Load:90 V ~ 265.0 V
  • Load Current:50 A