Carlo Gavazzi RM1E60AA25
Mfr. Part # :
RM1E60AA25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 90-280V
DataSheet
RM1E60AA25 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1E60AA25 Tech Specifications
  • Series:RM1E
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, Proportional Control
  • Voltage - Input:4 ~ 20mA
  • Voltage - Load:410 V ~ 660.0 V
  • Load Current:25 A