Carlo Gavazzi RGS1A60D50KGE
Mfr. Part # :
RGS1A60D50KGE
Description
SSR RELAY SPST-NO 50A 42-600V
DataSheet
RGS1A60D50KGE PDF
Price is not available, please RFQ
RGS1A60D50KGE Tech Specifications
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 600.0 V
  • Load Current:50 A