Carlo Gavazzi RM1D200D50
Mfr. Part # :
RM1D200D50
Description
SSR RELAY SPST-NO 1-200VDC 50A
DataSheet
RM1D200D50 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1D200D50 Tech Specifications
  • Series:RM1D
  • Package:Box
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:DC
  • Voltage - Input:4.5 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:1 V ~ 200.0 V
  • Load Current:50 A