Carlo Gavazzi RM1A48A25
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RM1A48A25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 42-530V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RM1A48A25 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1A48A25 Tech Specifications
  • Series:RM
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:20 ~ 280VAC, 22 ~ 48VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 530.0 V
  • Load Current:25 A