Carlo Gavazzi RA2A23D40
Mfr. Part # :
RA2A23D40
Description
SSR RELAY SPST-NO 40A 24-265V
DataSheet
RA2A23D40 PDF
Price is not available, please RFQ
RA2A23D40 Tech Specifications
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4.5 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:24 V ~ 265.0 V
  • Load Current:40 A
  • On-State Resistance (Max):-
  • Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)