Carlo Gavazzi RM1D060D50
Mfr. Part # :
RM1D060D50
Description
SSR RELAY SPST-NO 1-60VDC 50A
DataSheet
RM1D060D50 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1D060D50 Tech Specifications
  • Output Type:DC
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:1 V ~ 60.0 V
  • Load Current:50 A