Carlo Gavazzi RZ3A40A25
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RZ3A40A25
Description
SSR 3P ZS 24-440V 25A 24-275VAC
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RZ3A40A25 PDF
Price is not available, please RFQ
RZ3A40A25 Tech Specifications
  • Series:RZ3A
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:3PST-NO (3 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:24 ~ 275VAC, 24 ~ 50VDC
  • Voltage - Load:24 V ~ 440.0 V
  • Load Current:25 A